Akční nabídka

  • Lymfodrenáž přístrojová (nohavice nebo rukávy) 10 aplikací po 45 minutách 1.500,-
  • Bezbolestná liposukce, odstranění strií a celulitidy + lymfodrenáž 349,-
  • Kolagenové sérum na odstranění vrásek a vypnutí pleti 1.449,- (doporučujeme)
  • Lifting obličeje nebo vyhlazení vrásek na krku nebo dekoltu 249,-
  • Hloubkové čištění pleti ultrazvukovou špachtlí 199,-
  • Čištění se zapracováním kys.hyaluronové nebo collagenu nebo séra na regeneraci
    očního okolí 299,-

Plavková sezóna se kvapem blíží, shoďte kila, která vás tíží

Těšíme se na Vás jen 7 min pěšky od centra Chodov.

 

PŘED A PO OŠETŘENÍ LÉKAŘSKÝM PŘÍSTROJEM SPA RF

Vacushape

Chcete-li získat informace o přístroji Vacushape, cvičení s ním a další užitečné informace, klikněte zde.

Známé tváře

Tip na dárek

Dárkové poukazy na počkání

Dárkový poukaz

Ve Vámi zvolené hodnotě ...

IPL (Intenzivní pulsní světlo) Zpět

Zvolte si jednu z následujících možností. Při kliknutí na název kategorie Vám bude zobrazen podrobný obsah.

Co je to terapie intenzivním pulsním světlem?

Terapie intenzivním pulsním světlem (IPL - intense pulsed light) není shodná s laserovou terapii, i když se často s termínem „IPL laser“ setkáváme. Přístroje využívající IPL působí na rozdíl od laseru světlem různých vlnových délek – frekvencí (barev světla). Klasický laser  obvykle využívá pouze světlo jedné vlnové délky- frekvence. Při IPL léčbě je každá vlnová délka určena k ošetření jiného kožního problému. Podobně jako u laseru je možné se přesně zaměřit na určitou oblast a nepoškozovat tak okolí ošetřované plochy.

IPL prochází přes vrchní vrstvu kůže epidermis a dostává se až do hlubší vrstvy kůže dermis, kde se nacházjí krevní cévy, pigmentové buňky a kolagenová vlákna. Během ošetření je  epidermis nedotčená a proto se lze vyhnoutu jejímu poškození. Dochází k regeneraci kůže a tvorbě nových kolagenových a elastinových vláken, jenž jsou produkovány vazivovými buňkami fibroblasty.

Při odstraňování nežádoucích chloupků, světelný paprsek zachytí melanin, což je pigmentové barvivo, jenž je zodpovědné za tmavé zabarvení chloupku.

 

Co lze pomocí  IPL ošetřit?

IPL se požívá k terapii kůže celého těla: obličej, krk, hrudník, záda, ruce, horní i dolní končetiny.Je vhodné k léčbě Rosacei (červených skvrn na kůži), akné, vrásek, jizev a  různých nerovnosti na kůži, dále redukuje drobné pigmentové skvrnky způsobené stářím nebo slunečním zářením, pihy a popraskané žilky, v některých případech i nežádoucí tetování. Je určeno k celkovému omlazení pleti – rejuvanci, a protože jde o omlazení pomocí světla jedná se o fotorejuvanci. IPL lze využít také k odstranění nežádoucích chloupků na obličeji, v podpaží, v tříslech nebo i jinde na těle  k tzv. fotoepilaci.

Co dělat před ošetřením?

Pokožka před ošetřením by neměla být opálená, je dobré se minimálně 4 týdny před ošetřením vyvarovat pobytu na slunci a v solariu, nepoužívat samoopalovací krémy. Není vhodné 4-6 týdnů s před ošetřením odstraňovat chloupky voskem, strojkem nebo jinými přípravky. Chloupky lze jen holit žiletkou a v době ošetření by měly dosahovat velikosti minimálně 0,5 mm.

Jak probíhá ošetření IPL?

Pacient dostane černé brýle jako prevence silného osvětlení. Ošetřovaná plocha je natřena speciálním gelem a vyškolený odborník přejíždí pomocí sondy s hladkým, skleněným povrchem, jenž vyzařuje silné světlo po kůži. Existují dva druhy sond: jedna je určena pro fotorejuvanci a druhá pro fotoepilaci. IPL působí bezbolestně, jeho účinek se podobá blesku z fotoaparátu nebo kamery. Někteří pacienti pociťují jemný tlak podobný masáži gumovou kuličkou.

Jak dlouho ošetření IPL trvá?

Doba výkonu závisí na velikosti ošetřované plochy. Ošetření obličeje během jednoho sezení trvá si 20 min. Obličej, krk a hrudník dohromady trvá asi 45 min. K dosažení uspokojivého  výsledku při  IPL terapii je potřeba obvykle 3- 5 ošetření s odstupem 4 týdnů. U fotoepilace je to podobné, růst chloupku prochází několika stádii, a proto je vhodné absolvovat 3-5 ošetření. Odstranění chloupků v podpaží a tříslech trvá asi 10 min, u epilace zad, nohou a větších ploch může výkon trvat i 45-60 min.

Co dělat po ošetření IPL?

Ihned po výkonu se se lze věnovat běžným aktivitám. Kůže v ošetřované oblasti může zarudnout, může být citliví na dotyk nebo lehce oteklá, což lze tlumit přikládáním studených obkladů.  Reakce je individuální a obvykle vymizí do 2 dnů. Někdy dojde při léčbě IPL k vzniku drobných hematomů, což je způsobeno poškozením drobných cévek, většinou vymizí do týdne. Po ošetření je třeba se vyhnou slunění nejméně na dobu 6 týdnů a po té používat krémy s vysokým ochranným faktorem.

Jaký je výsledek ošetření IPL?

Při fotorejuvanci pleť výrazně omládne až o 5 let a výsledek přetrvává dlouhodobě asi 2 roky. Fotoepilace je považována za metodu, kdy jsou chloupky odstraněny téměř trvale, odstraní se až 85% chloupků. I přes opakovaná sezení mohou některé chloupky, které byly v době ošetření v klidové fázi, po delší době vyrůst, ale jsou většinou slabé a světlé.

Jaké jsou kontraindikace ošetření IPL?

Ošetření IPL je kontraindikováno u pacientů s cukrovkou, plicní embolii, vysokým krevním tlakem, infarktem myokardu, kardiostimulátorem nebo jiným kovovým implantátem, žilní trombózou,  epilepsii a u  žen v graviditě. Dále u osob s infekčním onemocněním kůže jako je např. herpes simplex nebo pásový opar, u osob, u kterých se někdy objevila vyrážka v souvislosti ze světelným zářením nebo které se intenzivně slunili těsně před zákrokem. Ošetření by neměli absolvovat lidé užívající léky na ředění krve, nebo léky jenž způsobují přecitlivělost na světlo. IPL není vhodné ani u pacientů s tetováním nebo mikropigmentací.

Nahoru ↑